Pomorska Liga Ratownictwa Wodnego 2023 – terminarz zawodów

TERMINY POMORSKIEJ LIGI RATOWNICTWA WODNEGO 2023

I runda – 23.04.2023 Reda – Aquapark Reda (ul. Morska 5),
II runda – 28.05.2023 Gdańsk – Pływalnia Kryta GOS Chełm (ul. Chałubińskiego 13),
III runda – 18.06.2023 Sopot – Kąpielisko Sopot (ul. Bitwy pod Płowcami 67c),
IV runda – 15.10.2023 – Kościerzyna – Pływalnia Kryta Aqua Centrum (ul. Hallera 2),
V runda FINAŁ – 3.12.2023 Słupsk – Pływalnia SOSiR (ul. Szczecińska 99),

REGULAMIN POMORSKIEJ LIGI – POBIERZ

Oświadczenie uczestnika PLRW – zawodnik niepełnoletni »
Oświadczenie uczestnika PLRW – zawodnik pełnoletni »

Oświadczenie uczestnika niepełnoletniegoPomorska Liga Ratownictwa Wodnego jest jedną z największych imprez w kraju, w której rywalizują ratownicy wodni. W zawodach startują drużyny z klubów z całej Polski, w tym najlepsi zawodnicy z Województwa Pomorskiego. Wysoki poziom sportowy i wymagające konkurencje przyciągają również uczestników z innych regionów Polski, dzięki czemu wydarzenie zyskuje wymiar ogólnokrajowy.

Całoroczna edycja ma formę ligowych zawodów. Każda runda składa się z czterech różnych konkurencji, związanych z ratownictwem wodnym. Ideą przyświecającą organizacji cyklu jest szerokie upowszechnianie ratownictwa wodnego, przyciągnięcie młodych ludzi i umożliwienie rozwinie pasji do uprawiania sportów wodnych. Pozwala również na nawiązywanie współpracy miedzy różnymi ośrodkami zajmującymi się ratownictwem. Stanowi również płaszczyznę do wymiany doświadczeń nie tylko między zawodnikami, ale również trenerami, instruktorami i wykładowcami.

Organizatorem zawodów jest Pomorska Federacja WOPR, która powstała w 2014 roku jako związek stowarzyszeń zajmujących się działalnością w zakresie ratownictwa wodnego. Koordynacja współdziałania różnych ośrodków przez Pomorską Federację WOPR ma ogromny wpływ na zapewnienie pomyślności tego przedsięwzięcia. Zasięg Federacji obejmujący obszar niemal całego Województwa Pomorskiego pozwala na zapewnienie możliwości rywalizacji na wysokim poziomie ratownikom wodnym z całego Pomorza. Poszczególne rundy organizują członkowie Federacji: Kaszubskie WOPR (Kościerzyna), Gdańskie Ratownictwo Wodne (Gdańsk), Słupskie WOPR (Słupsk), Wejherowskie WOPR (Reda) oraz Sopockie WOPR (Sopot).