Pomorska Liga Ratownictwa Wodnego 2021

Znane są już nowe terminy i lokalizacje zawodów Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego w 2021 roku. Pierwsze dwie rundy zawodów rozegrane będą już wiosną. Otwarcie tegorocznej edycji odbędzie się 23 maja w Gdańsku. W czerwcu zawodnicy rywalizować będą w Miastku. Jesienią zaplanowaliśmy zawody w Kościerzynie, a  finałowa runda odbędzie się na początku grudnia w Aquaparku Reda. Na zwycięzców poszczególnych rund czekają medale. Najlepsi zawodnicy w całej edycji otrzymają puchary i nagrody finansowe.

Po raz pierwszy w historii ligi gospodarzem zawodów będzie Miastko. Runda w tym mieście będzie wyjątkowa, ponieważ zawodnicy nie będą w niej rywalizowali tradycyjnie na pływalni, a na wodach otwartych. Na jeziorze Lednik zostaną przygotowane odpowiednie tory pływackie, które umożliwią rozegranie zawodów.

Pomorska Liga Ratownictwa Wodnego 2021: 

ZAKOŃCZONE:

I runda – 23.05 Gdańsk – Pływalnia Kryta Chełm (ul. Chałubińskiego 13),
• Komunikat organizacyjny I Rundy – Gdańsk »
• Relacja z zawodów i wyniki – Gdańsk »

II runda – 27.06 Miastko – Jezioro Lednik (ul. Jeziorna 10),
• Komunikat organizacyjny II rundy – Miastko »
• Relacja z zawodów i wyniki – Miastko »
III runda – 17.10 Kościerzyna – Pływalnia Kryta Aqua Centrum (ul. Hallera 2),
• Komunikat Organizacyjny PLRW2021 III runda 17.10.2021 – Kościerzyna » 
• Relacja z zawodów i wyniki – Kościerzyna »
IV runda FINAŁ – 05.12 Reda – Aquapark Reda (ul. Morska 5).
• Komunikat organizacyjny IV Rundy – Finał – Reda »
• Relacja z zawodów i wyniki – Reda »

Ostateczna klasyfikacja open kobiet »

Ostateczna klasyfikacja open mężczyzn »

FAQ – Pytania i odpowiedzi, bieżące informacje »

Aktualny Regulamin Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego 2021 »

OŚWIADCZENIE COVID dla wszystkich »
Oświadczenie zawodnika – osoba niepełnoletnia »
Oświadczenie zawodnika – osoba pełnoletnia »

Szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych rund oraz zapisów zostaną opublikowane na stronie federacjawopr.pl

Pomorska Liga Ratownictwa Wodnego jest jedną z największych imprez w kraju, w której rywalizują ratownicy wodni. W zawodach startują drużyny z klubów z całej Polski, w tym najlepsi zawodnicy z Województwa Pomorskiego. Wysoki poziom sportowy i wymagające konkurencje przyciągają również uczestników z innych regionów Polski, dzięki czemu wydarzenie zyskuje wymiar ogólnokrajowy.

Całoroczna edycja ma formę ligowych zawodów. Każda runda składa się z czterech różnych konkurencji, związanych z ratownictwem wodnym. Ideą przyświecającą organizacji cyklu jest szerokie upowszechnianie ratownictwa wodnego, przyciągnięcie młodych ludzi i umożliwienie rozwinie pasji do uprawiania sportów wodnych. Pozwala również na nawiązywanie współpracy miedzy różnymi ośrodkami zajmującymi się ratownictwem. Stanowi również płaszczyznę do wymiany doświadczeń nie tylko między zawodnikami, ale również trenerami, instruktorami i wykładowcami.

Organizatorem zawodów jest Pomorska Federacja WOPR, która powstała w 2014 roku jako związek stowarzyszeń zajmujących się działalnością w zakresie ratownictwa wodnego. Koordynacja współdziałania różnych ośrodków przez Pomorską Federację WOPR ma ogromny wpływ na zapewnienie pomyślności tego przedsięwzięcia. Zasięg Federacji obejmujący obszar niemal całego Województwa Pomorskiego pozwala na zapewnienie możliwości rywalizacji na wysokim poziomie ratownikom wodnym z całego Pomorza. Poszczególne rundy organizują członkowie Federacji: Kaszubskie WOPR (Kościerzyna), Gdańskie Ratownictwo Wodne (Gdańsk), Słupskie WOPR (Miastko) oraz Wejherowskie WOPR (Reda).

Patronat honorowy: Marszałek województwa pomorskiego.

Pomorska Liga Ratownictwa Wodnego odbywa się przy wsparciu Ministerstwa Sportu.

Partnerzy: Gdański Ośrodek Sportu, Miasto Kościerzyna, Miasto Słupsk, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Miastku, Aquapark Reda, Aqua Centrum Kościerzyna, Aqua Sport, PCM w Garczynie, Polski Związek Płetwonurkowania, Kąpieliska Morskie Gdańsk.

Dołącz do wydarzenia na facebook »