Finał Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego 2022 za nami

V runda Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego w Słupsku zakończyła tegoroczne zmagania najlepszych ratowników. 13 listopada na pływalni Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zmierzyło się blisko 150 zawodników z 10 klubów. Zawody otworzył pan Piotr Dąbrowski – prezes Pomorskiej Federacji WOPR oraz Słupskiego WOPR. Zmagania odbyły się przy pełnych trybunach. Tradycyjnie relację on-line można było śledzić na livetiming.

Zawodnicy wystartowali w czterech konkurencjach, w pięciu kategoriach wiekowych, z podziałem na kobiety i mężczyzn:
– 100/200m super ratownik
– 50m holowanie manekina
– 100m ratowanie manekina z pasem
– 4x50m sztafeta z pasem ratowniczym

Pełne wyniki V rundy PLRW 2022 »
Klasyfikacja medalowa »
Link do galerii zdjęciowej »

Podczas finałowej edycji nagrody i puchary odebrali najlepsi zawodnicy, zgodnie ze zdobytą liczbą punktów ze wszystkich zawodów. Najlepsi ratownicy w każdej kategorii wiekowe otrzymali puchary i nagrody finansowe.

Medaliści Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego 2022:

Dziewczęta 8-11 lat
1. ZARACH Monika 11 – KS Aqua Sport Kościerzyna 445 pkt.
2. KUCHARSKA Nina 11 – KS Aqua Sport Kościerzyna 382
3. KIERZKIEWICZ Maja – 12 Shark Team Słupsk 369

Dziewczęta 12-13 lat
1. LELLEK Wiktoria 9 – KS Aqua Sport Kościerzyna 429
2. PEEK Dominika 10 – KS Aqua Sport Kościerzyna 421
3. KOWALSKA Maya 10 – Shark Team Słupsk 380

Dziewczęta 14-15 lat
1. MARKIEWICZ Weronika – 7 Gdańskie Ratownictwo Wodne 430
2. TARTANUS Nina 7 – Tri- Sea Mewa Władysławowo-Pucki WOPR 414
3. GÓRALCZYK Iga 7 – KS Aqua Sport Kościerzyna 384

Kobiety 16-18 lat
1. KOSKA Zuzanna 6 – Słupskie WOPR 384
2. TUSK Weronika 5 – Tri- Sea Mewa Władysławowo-Pucki WOPR 365
3. FREDA Daria 6 – KS Aqua Sport Kościerzyna 346

Kobiety 19 lat i starsze
1. WOJTAS Aleksandra 98 – Słupskie WOPR 450
2. HODUŃ Julia 3 – Gdańskie Ratownictwo Wodne 348

Chłopcy 8-11 lat
1. MĘCZYKOWSKI Aleks 11 – KS Aqua Sport Kościerzyna 414 pkt.
2. REWERS Aleksander 14 – Gdańskie Ratownictwo Wodne 395
3. REWERS Dawid 12 – Gdańskie Ratownictwo Wodne 393

Chłopcy 12-13 lat
1. STRUSZCZAK Borys 9 – PiR Ustronie Morskie 443
2. ROZGOŃSKI Kacper 9 – Słupskie WOPR 421
3. KOMAR Filip 9 – KS Aqua Sport Kościerzyna 377

Chłopcy 14-15 lat
1. WOLNIEWICZ Karol 7 – PiR Ustronie Morskie 418
2. MARKIEWICZ Karol 7 – Tri- Sea Mewa Władysławowo-Pucki WOPR 392
3. TOMCZYK Adrian 8 – Gdańskie Ratownictwo Wodne 359

Mężczyźni 16-18 lat
1. ŁABIK Marcin 4 – Słupskie WOPR 436
2. BRANDT Kacper 6 – Słupskie WOPR 418
3. OKROJ Maksymilian 5 – Tri- Sea Mewa Władysławowo-Pucki WOPR 416

Mężczyźni 19 lat i starsze
1. KOPEĆ Mateusz 96 – Gdańskie Ratownictwo Wodne 342
2. ADAMOWSKI Mateusz 2 – WOPR-OS w Ostrołęce 330
3. WARCHOŁ Adam 91 – VI LO Gdańsk 258

Pełna klasyfikacja OPEN kobiet »
Pełna klasyfikacja OPEN mężczyzn »

Organizator V rundy: Słupskie WOPR
Partnerzy V rundy: Prezydent Miasta Słupska, SOSiR
Patronat honorowy: Marszałek województwa pomorskiego.
Pomorska Liga Ratownictwa Wodnego odbywa się przy wsparciu Ministerstwa Sportu.