Rozpoczynamy Pomorską Ligę Ratownictwa Wodnego 2022 – terminarz

Znane są już nowe terminy i lokalizacje zawodów Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego w 2022 roku. Pierwsze dwie rundy zawodów rozegrane będą wiosną. Otwarcie tegorocznej edycji odbędzie się już 10 kwietnia w Aquapark Reda. W czerwcu zawodnicy rywalizować będą na Pływalni GOS Chełm w Gdańsku. W sierpniu zaplanowane są zawody w na kąpielisku morskim Sopot, w październiku w Kościerzynie, a  finałowa runda odbędzie się jesienią, na początku listopada na pływalni SOSiR w Słupsku. Na zwycięzców poszczególnych rund czekają medale. Najlepsi zawodnicy w całej edycji otrzymają puchary i nagrody finansowe.

Po raz pierwszy w historii ligi gospodarzem zawodów będzie Sopot. Runda w tym mieście będzie wyjątkowa, ponieważ zawodnicy nie będą w niej rywalizowali tradycyjnie na pływalni, a na wodach morskich. Tym razem bez torów pływackich, a w konkurencjach bliższych ratownictwu morskiemu przy użyciu różnego rodzaju sprzętu, z którym ratownicy mają do czynienia na wodach otwartych.

Pomorska Liga Ratownictwa Wodnego 2022: 

I runda – 10.04 Reda – Aquapark Reda (ul. Morska 5),
II runda – 05.06 Gdańsk – Pływalnia Kryta GOS Chełm (ul. Chałubińskiego 13),
III runda – 19.08 Sopot – Kąpielisko Sopot (ul. Bitwy pod Płowcami 67c),
IV runda – 16.10 – Kościerzyna – Pływalnia Kryta Aqua Centrum (ul. Hallera 2),
V runda FINAŁ – 13.11 Słupsk – Pływalnia SOSiR (ul. Szczecińska 99),

Wyniki i bieżące informacje »

Szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych rund oraz zapisów zostaną opublikowane na stronie federacjawopr.pl

Pomorska Liga Ratownictwa Wodnego jest jedną z największych imprez w kraju, w której rywalizują ratownicy wodni. W zawodach startują drużyny z klubów z całej Polski, w tym najlepsi zawodnicy z Województwa Pomorskiego. Wysoki poziom sportowy i wymagające konkurencje przyciągają również uczestników z innych regionów Polski, dzięki czemu wydarzenie zyskuje wymiar ogólnokrajowy.

Całoroczna edycja ma formę rozgrywek ligowych, składających się z czterech zawodów. Z kolei w każda runda składa się z czterech różnych konkurencji, związanych z ratownictwem wodnym. Ideą przyświecającą organizacji cyklu jest szerokie upowszechnianie ratownictwa wodnego, przyciągnięcie młodych ludzi i umożliwienie rozwinie pasji do uprawiania sportów wodnych. Pozwala również na nawiązywanie współpracy miedzy różnymi ośrodkami zajmującymi się ratownictwem. Stanowi również płaszczyznę do wymiany doświadczeń nie tylko między zawodnikami, ale również trenerami, instruktorami i wykładowcami.

Organizatorem zawodów jest Pomorska Federacja WOPR, która powstała w 2014 roku jako związek stowarzyszeń zajmujących się działalnością w zakresie ratownictwa wodnego. Koordynacja współdziałania różnych ośrodków przez Pomorską Federację WOPR ma ogromny wpływ na zapewnienie pomyślności tego przedsięwzięcia. Zasięg Federacji obejmujący obszar niemal całego Województwa Pomorskiego pozwala na zapewnienie możliwości rywalizacji na wysokim poziomie ratownikom wodnym z całego Pomorza. Poszczególne rundy organizują członkowie Federacji: Wejherowskie WOPR (Reda), Gdańskie Ratownictwo Wodne (Gdańsk), Sopockie WOPR (Sopot),  Słupskie WOPR (Słupsk).

Patronat honorowy: Marszałek województwa pomorskiego.

Pomorska Liga Ratownictwa Wodnego odbywa się przy wsparciu Ministerstwa Sportu.

Partnerzy: Aquapark Reda, Gdański Ośrodek Sportu, Miasto Słupsk, Miasto Sopot, Kąpieliska Morskie Gdańsk.

Dołącz do wydarzenia na facebook »

Pomorska Liga Ratownictwa Wodnego 2021 »