Kościerzyna gościła najlepszych ratowników – relacja III runda PLRW2021

Kolejna, III już runda Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego 2021 odbyła się 17 października na pływalni krytej Aqua Centrum w Kościerzynie. Zawody III rundy PLRW 2021, a zarazem Puchar Burmistrza Miasta Kościerzyny otworzyli: włodarz miasta, Pan Michał Majewski, wspólnie z Dyrektorem Aqua Centrum Kościerzyna, Panem Zdzisławem Guzińskim.

Uczestnicy rywalizowali w czterech, typowych dla ratownictwa wodnego konkurencjach sportowych. Wiele emocji wzbudził dodatkowy wyścig australijski, którego zwycięzcy otrzymali nagrody finansowe.

• 100m ratowanie manekina z pasem
• 50m holowanie manekina
• 100m ratowanie manekina w płetwach
• 4x50m sztafeta z pasem ratowniczym
Konkurencja dodatkowa:
Wyścig australijski

Sprawdź wyniki oraz ranking medalowy »

Zawodnicy tradycyjnie zdobywali punkty do klasyfikacji generalnej w następujących kategoriach wiekowych:
• Młodzik (12-13 lat),
• Junior młodszy (14-15 lat),
• Junior (16-18 lat),
• Open (powyżej 18 lat)

Kolejna, ostatnia i finałowa tegoroczna runda odbędzie się 5 grudnia 2021 roku w Aquaparku Reda. Serdecznie zapraszamy do udziału w zawodach. Przypominamy również, że z każdej rundy prowadzona jest relacja on-line. Dla zwycięzców klasyfikacji generalnej, poza pucharami i medalami przygotowaliśmy nagrody finansowe. Wszyscy zawodnicy będą mieli również możliwość skorzystania bezpłatnie z atrakcji Aquaparku.

W 2021 roku odbywają się łącznie cztery edycje:
I runda – 23.05 Gdańsk – Pływalnia Kryta Chełm (ul. Chałubińskiego 13),
II runda – 27.06 Miastko – Jezioro Lednik (ul. Jeziorna 10),
III runda – 17.10 Kościerzyna – Pływalnia Kryta Aqua Centrum (ul. Hallera 2),
IV runda – 05.12 Reda – Aquapark Reda (ul. Morska 5).

Zobacz wyniki I rundy w Gdańsku »
Zobacz wyniki II rundy w Miastku »
Zobacz wyniki III rundy w Kościerzynie »

Zdjęcia z zawodów znajdziesz niebawem na profilu facebook Pomorskiej Federacji WOPR oraz na stronie wydarzenia.

Pomorska Liga Ratownictwa Wodnego jest jedną z największych imprez w kraju, w której rywalizują ratownicy wodni. W zawodach startują drużyny z klubów z całej Polski, w tym najlepsi zawodnicy z Województwa Pomorskiego. Wysoki poziom sportowy i wymagające konkurencje przyciągają również uczestników z innych regionów Polski, dzięki czemu wydarzenie zyskuje wymiar ogólnokrajowy.
Całoroczna edycja ma formę ligowych zawodów. Każda runda składa się z czterech różnych konkurencji, związanych z ratownictwem wodnym. Ideą przyświecającą organizacji cyklu jest szerokie upowszechnianie ratownictwa wodnego, przyciągnięcie młodych ludzi i umożliwienie rozwinie pasji do uprawiania sportów wodnych. Pozwala również na nawiązywanie współpracy miedzy różnymi ośrodkami zajmującymi się ratownictwem. Stanowi również płaszczyznę do wymiany doświadczeń nie tylko między zawodnikami, ale również trenerami, instruktorami i wykładowcami.

Organizatorem zawodów jest Pomorska Federacja WOPR, która powstała w 2014 roku jako związek stowarzyszeń zajmujących się działalnością w zakresie ratownictwa wodnego. Koordynacja współdziałania różnych ośrodków przez Pomorską Federację WOPR ma ogromny wpływ na zapewnienie pomyślności tego przedsięwzięcia. Zasięg Federacji obejmujący obszar niemal całego Województwa Pomorskiego pozwala na zapewnienie możliwości rywalizacji na wysokim poziomie ratownikom wodnym z całego Pomorza. Poszczególne rundy organizują członkowie Federacji: Kaszubskie WOPR (Kościerzyna), Gdańskie Ratownictwo Wodne (Gdańsk), Słupskie WOPR (Miastko) oraz Wejherowskie WOPR (Reda).

Patronat honorowy: Marszałek województwa pomorskiego.

Pomorska Liga Ratownictwa Wodnego odbywa się przy wsparciu Ministerstwa Sportu.

Partnerzy: Gdański Ośrodek Sportu, Miasto Kościerzyna, Miasto Słupsk, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Miastku, Aquapark Reda, Aqua Centrum Kościerzyna, Aqua Sport, PCM w Garczynie, Polski Związek Płetwonurkowania, Kąpieliska Morskie Gdańsk.

Czytaj więcej o Pomorskiej Lidze Ratownictwa Wodnego 2021 »