Pytania i odpowiedzi dotyczące PLRW 2021 – FAQ

W związku z dużą ilością pytań dotyczących zawodów Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego 2021 poniżej przedstawiamy najistotniejsze informacje. Pytacie, odpowiadamy.

Pytania i odpowiedzi:

Jaki jest aktualny terminarz PLRW 2021?
I runda – 23.05 Gdańsk – Pływalnia Kryta Chełm (ul. Chałubińskiego 13),
• Komunikat organizacyjny I Rundy – Gdańsk »
II runda – 27.06 Miastko – Jezioro Lednik (ul. Jeziorna 10),
III runda – 17.10 Kościerzyna – Pływalnia Kryta Aqua Centrum (ul. Hallera 2),
IV runda – 05.12 Reda – Aquapark Reda (ul. Morska 5).

Czy na zawodach obowiązuje opłata startowa?
Na każdą rundę obowiązuje opłata startowa za każdego zawodnika w wysokości 50 zł. Należy ją uiścić u organizatora poszczególnej rundy, gotówką w dniu zawodów lub na konto przelewem minimum dwa dni przed rozpoczęciem zawodów. Numery kont znajdziecie Państwo na stronach poszczególnych organizatorów:
I runda w Gdańsku »
II runda w Miastku »
III runda w Kościerzynie »
IV runda w Redzie »

Jak się skontaktować z organizatorem poszczególnej rundy?
I runda w Gdańsku – biuro@grw.pl, tel.: 695 256 187
II runda w Miastku – biuro@wopr.slupsk.pl, tel.: 669 548 445
III runda w Kościerzynie – mzarach@wp.pl, tel.: 606 948 660
IV runda w Redzie – kontakt@wopr.wejherowo.pl, tel.: 600 067 988

Gdzie znajdę dokładny opis konkurencji?
Wszystkie konkurencje poszczególnych rund opisane są w regulaminie zawodów. Link do regulaminu znajduje się na samym dole tej strony – dokumenty. Konkurencje, które rozegrane zostaną w Miastku poznacie niebawem.

Co powinienem zabrać ze sobą na zawody?
Oczywiście oprócz stroju na pływalnię konieczne jest:
– druk oświadczenia zawodnika (dla osoby pełnoletniej lub niepełnoletniej),
– druk oświadczenia Covid,
– opłatę startową, jeżeli nie było płatności na konto (50 zł w gotówce),
– legitymacja potwierdzająca członkostwo w organizacji ratowniczej,
– maseczka zasłaniająca usta i nos,
– własne płetwy do konkurencji z płetwami.
Druki dokumentów znajdziecie na samym dole tej strony.

Czy są przewidziane nagrody?
Zwycięzcy poszczególnych rund mogą liczyć na medale. Zwycięzcy całej edycji, składającej się z 4 rund otrzymają puchary i nagrody finansowe w wysokości:
I miejsce 400 zł,
II miejsce 300 zł,
III miejsce 200 zł.

Jakie obowiązują aktualne obostrzenia w związku z Covid?
Informacja bieżąca dotycząca I rundy w Gdańsku (23 maja 2021r.):

• Zawodnicy muszą posiadać maseczki podczas przemieszczania się po obiekcie, z wyjątkiem momentu udziału w konkurencji.
  • Przed rozpoczęciem zawodów każdemu zawodnikowi zostanie zmierzona temperatura, w przypadku wysokiej gorączki zawodnik nie zostanie wpuszczony na obiekt i dopuszczony do udziału w zawodach.
  • Osoby postronne, kibice nie zostaną wpuszczeni na obiekt. Na pływalni będą mogli przebywać wyłącznie zawodnicy, trenerzy i obsługa zawodów.
  • Na pływalni i w jej pobliżu znajdują się obiekty gastronomiczne, z których można skorzystać w opcji tzw: „na wynos”
  • W przypadku gdy ktoś w rodzinie przechodzi kwarantannę, uczestnik nie może uczestniczyć w zawodach.
  • Po przybyciu na zawody, uczestnik zdezynfekuje ręce.
  • Należy stosować się do ogólnych zasad przeciwdziałania COVID-19 obowiązujących na pływalni.

W przypadku drużyn do biura zawodów z kompletem dokumentów zawodników zapraszamy trenerów. W przypadku zgłoszeń indywidualnych należy zgłosić się osobiście.

Jak się zapisać na zawody?

Zapisy przez livetiming »

• Zgłoszenie należy przesłać w postaci pliku lenex (*lxf) lub excel (.xls) na email: bojard@poczta.onet.pl. w nieprzekraczalnym terminie do 7 dni przed datą rozpoczęcia zawodów. edit: Na I rundę w Gdańsku zakończenie zapisów przewidziane jest 19.05.2021r.
  • Zgłoszenie musi zawierać: imię i nazwisko zawodnika, pełną datę urodzenia (DD/MM/RRRR), nazwę drużyny, dystans, konkurencję oraz najlepszy czas uzyskany w ostatnich 12 miesiącach.

Gdzie znaleźć więcej informacji i materiałów dotyczących zawodów?
Zdjęcia z każdej rundy znajdziecie na:

Dołącz do wydarzenia na facebook »

Na naszym profilu facebook »

Dokumenty:

Regulamin Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego 2021 »

OŚWIADCZENIE COVID dla wszystkich »
Oświadczenie zawodnika – osoba niepełnoletnia »
Oświadczenie zawodnika – osoba pełnoletnia »

Patronat honorowy: Marszałek województwa pomorskiego.

Pomorska Liga Ratownictwa Wodnego odbywa się przy wsparciu Ministerstwa Sportu.

Partnerzy: Gdański Ośrodek Sportu, Miasto Kościerzyna, Miasto Słupsk, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Miastku, Aquapark Reda, Aqua Centrum Kościerzyna, Aqua Sport, PCM w Garczynie, Polski Związek Płetwonurkowania, Kąpieliska Morskie Gdańsk.